تبلیغات
شهدای گمنام روستای دولت آباد - گنجینه‌ای بر فراز کوه/
شهدای گمنام روستای دولت آباد                                 

گنجینه‌ای بر فراز کوه/
دروازه ورود به منطقه خوش آب و هوای سبزدشت، روستای دولت آباد است و در این روستا تپه نورالشهدا چون نگینی می‌درخشد و این منطقه را شکوهی خاص بخشیده است.
به گزارش بافق نیوز به نقل از فارس، با توجه به خاکسپاری شهدای گمنام در مناطق مختلف کشور و درخواست مجدانه مردم روستای دولت‌آباد و پیگیری‌های مسئول کمیته شهدای گمنام، در این روستا در سال ۸۴، ۲ تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس در تپه‌ای مشرف به روستا به خاک سپرده شدند و این تپه به خود می‌بالد که از این تاریخ، نام تپه نور الشهدا را به خود گرفته است و میهمانانی دارد که در عین گمنامی از هر کسی با نام‌ترند.گنبد فیروزه‌ای مقبره شهدا معنوییت خاص به زائرانش می‌بخشد و آرامش به روح هر بی‌قراری تزریق می‌کند و فضای سبز اطراف آن حال و هوای هر خسته‌ای را از تن به در می‌کند و چشم‌انداز روستا با تمام جزئیات آن و بند خاکی روستا از بالای تپه از پاکی و صافی روستا و روستاییان سخن می‌گوید.

تپه نور الشهدا آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است

مسئول کمیته شهدای گمنام این روستا با اشاره به همزمانی ایام نوروز و ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) گفت: مردم می‌توانند در فضایی معنوی و روحانی از این مکان استفاده کنند و مراسم تحویل سال را در کنار شهدا برگزار کنند.

محمدعلی عبداللهی بیان کرد: مراسم‌ها و یادبودهای مختلف پس از خاکسپاری شهدای گمنام  با حضور خانواده‌ها معظم شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس برگزار شده است که با استقبال زیادی از سوی مردم شهرستان و روستا مواجه شده و نقش بسزایی در تقویت روحیه ایثار و شهادت برای افراد روستا واین منطقه داشته است.

عبداللهی از فعالیت‌های مهم فرهنگی و عمرانی در این تپه با همکاری مردم روستا و مسئولان روستا و شهرستان بافق و ساخت مقبره شهدا سخن گفت و اظهار داشت: مجموعه فرهنگی مذهبی تپه نور الشهدا دارای امکانات رفاهی اولیه همچون فضای سبز، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، حسینیه و سکوی استراحت است.

مسئول کمیته شهدای گمنام روستای سبزدشت یادآور شد: این امکانات برای رفاه حال زائران و مسافران نوروزی فراهم شده و در ایام مختلف سال به ویژه مناسبت‌های مذهبی، پذیرایی مهمانان از سراسر استان و کشور هستیم.

وجود امکانات رفاهی اولیه در تپه نور الشهدا/ پیش‌بینی فضای برای اسکان چند روزه

وی افزود: با توجه به چشمگیر بودن تعداد مسافران و مهمانان در فصل‌های مختلف سال از جمله بهار و تابستان در این مجموعه، ساخت مکان استراحت و ماندن در شب و استفاده از این مکان برای سفری چند روزه پیش‌بینی شده است.

فرمانده پایگاه امام صادق (ع) روستای دولت آباد نیز از انجام فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در تحویل سال و ایام نوروز در این مکان خبر داد و گفت: با توجه به فضای معنوی و روحانی تپه نور الشهدا، اعضای این پایگاه با همکاری و همت شورا و دهیاری روستا برنامه‌های مختلف برای پر کردن اوقات تعطیل مجاوران و زائران این مکان مقدس دارد.

اجرای برنامه‌های ویژه در هنگام تحویل سال نو

حسن عبداللهی، سخنرانی در هنگام تحویل سال، اجرای مسابقه، پخش بروشور، عهدی با شهدا، ایستگاه صلواتی را از دیگر برنامه‌های این پایگاه در تپه نور الشهدا برشمرد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم‌های مذهبی و ملی گوناگون در تپه نورالشهدا خاطرنشان کرد: در ایام تعطیل این برنامه‌ها به صورت جامع‌تر برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: وجود مرقد شهدای گمنام در تپه نورالشهدای سبزدشت بافق موهبتی است که برای این منطقه حال و هوای خاصی ایجاد کرده است و باید قدردان آن باشیم.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 اسفند 1392 توسط منتظر


آخرین مطالب


درباره وبلاگ
منوی اصلی
جستجو
موضوعات
آرشیو مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
جعبه حدیث
دیگر امکانات
پایگاه مقاومت بسیج نصر